HIZLI AİDAT ÖDEME KILAVUZU
NOT: ÖDEME YAPMAK İÇİN ÖNCE BÜTÜN SEÇİLİ OLAN TUTARLARIN HEPSİNİ KALDIRIP ÖDEYECEĞİNİZ TUTARLARI YENİDEN SEÇİNİZ VE DAĞIT BUTONUNA TIKLAYINIZ.
 
Hızlı aidat ödeme sistemine giriş yapılır ve ekrana aşağıda ki ekran gelmektedir.
 
Bu ekranda Oda Borsa Secimi bölümünde Yalvaç Ticaret Odası Seçilir. Üye Sicil No bölümünde firmanın üye sicil numarası yazılır. Vergino/Tc bölümünde tüzel kişilikler için vergi numarası, şahıs firmaları için vergi veya Tc kimlik numarası yazılır. Üye Aidat Sorgula butonuna tıklanarak giriş yapılır.

Aşağıda ki ekran açılır.
 
Üye firmanın borç sorgulaması ve ödeme yaptığı ekrandır. Üyenin açık tahakkukları görüntülenir. Ödenecek borç seçili olarak ekrana getirilir. Ödenecek tutar “Dağıt” butonu karşısında bulunan alana yazılır daha sonrasında “Tahsilat Yap” butonu aktif hale gelir.Ödenecek miktar girilip “Dağıt” butonu tıklandıktan sonra varsa önce cari dönem, yoksa vadesi en eski tahakkuktan itibaren dağıtım işlemi gerçekleşir.

Tahsilat tap butonu tıklandıktan sonra kredi kartı bilgileri girilir ödeme gerçekleştirilir.

 
Kart bilgilerinize girip ödemenizi gerçekleştirdikten sonra karşınıza aşağıda ki ekran gelmektedir. Bu sistemde direk olarak dekont verilmemektedir. Eğer isterseniz alındıyı yazdır butonunda ödemenizi yazdırabilirsiniz.