STK Temsilcilerinden Kaymakam ziyareti

03/23/16

İlçedeki Oda Başkanları YALTSO Başkanı ile birlikte Kaymakam Üçer’i makamında ziyaret ederek ilçenin genel durumu hakkında bilgi alışverişinde bulundular

Yalvaçlı Oda Başkanları Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nuri Dirik ile birlikte ilçe kayymakamı Dr Ahmet Süheyl Üçer’i makamında ziyaret etti. Son aylarda aldıkları karar gereği her 15 günde bir araya gelen ve ilçenin genel durumu ile ilgili durum değerlendirmesi yapan STK temsilcileri son toplantılarının ardından Kaymakam Üçer ile toplantı sonucunu değerlendirdi.


Oda Başkanlarını kabul eden Kaymakam Üçer, ilçede işadamları ve esnafları temsil eden kuruluşların biraraya gelerek durum değerlendirmesi yapmasının öneminde değinerek bunun ileride olumlu sonuçlarının görüleceğini ifade etti.


STK temsilcileri esnafların beklentilerine ilişkin edindikleri izlenimleri Kaymakam ile paylaştı. Yapılan görüşmeler neticesinde esnafların  ilçedeki trafik düzeni, kaldırımların işgali, çarşı merkezde düzenlemesi istenen kermeslerle ilgili çekinceler ve Organize Sanayi Bölgesi yapımı konusunda beklentileri olduğu ifade edildi.


Ziyarete  Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Nuri Dirik , Yalvaç Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Sürmeli Yağcı , Yalvaç Kunduracılar ve Bakkallar Odası Başkanı Süleyman Mete, Yalvaç Şoförler Odası Başkanı İlhan Demirkılıç , Yalvaç Terziler ve Hazır Elbiseciler Odası Başkanı Rüştü Döklü katıldı.