ŞEKERBANK MÜDÜRÜ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI

01/27/2016

Odamızda gerçekleşen olağan meclis toplantısına Şekerbank Yalvaç şube Müdürü Yunus Demiratan katıldı.

Meclis üyelerimize kare kodlu çek uygulamalarını tanıtan Sayın Demiratan kare kodlu çek hakkında; Karekodlu Çek, üzerine bankalar tarafından, banka ve şube bilgilerini, keşidecinin hesap numarasını ve çek numarasını içeren bir karekod basılmış olan çektir. Karekodun sorgulanmasıyla elde edilecek bilgiler doğrultusunda çek yaprağının doğruluğu teyit edilebilir, keşidecinin geçmiş çek ödeme performansına dair bilgi edinilebilir.

Çek üzerindeki karekodda keşidecinin adı soyadı, banka ve şube bilgileri, hesap numarası ve çek numarası yer alır. Çek üzerindeki karekod vasıtasıyla çeke ve keşideciye ilişkin bilgilere erişmeniz için öncelikle bir akıllı telefonunuz olması gereklidir. Akıllı telefonunuza Findeks Mobil uygulamasını indirip üye girişi yaptıktan sonra karekodu sorgulatarak ilgili bilgilere erişebilirsiniz. Karekodlu Çek vasıtasıyla ulaşılabilecek bilgilerin diğer kişilerle paylaşımı için, Karekodlu Çekin bankadan talep edilmesi aşamasında, her bir çek yaprağı bazında keşideci tarafından paylaşım onayı verilmektedir. Alınan bu onaydan sonra, Karekodlu Çekin Findeks Mobil uygulamasına okutulması sırasında keşideciden tekrar onay alınmasına gerek kalmamaktadır.  güvenli ticaret ile ekonomimizin daha güvenilir hale geleceğini, bankalar kare kodlu çek için devletin aldığı vergiler dışında herhangi bir ek gelir taleb etmemektedir. Dedi

Meclis Başkanımız Sayın Fevzi Yüncü, Şekerbank Müdürü Yunus Demiratan’ a katılımlarından ve verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.