YALTSO ÜYELERİNİ ALMANYA GIDA FUARINA GÖTÜRMEK İSTİYOR

(ALMANYA-BERLİN ULUSLARARASI MEYVE VE GIDA AMBALAJ FUARI)

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası olarak, aşağıda bilgileri verilen ve KOSGEB tarafından destek alınabilen fuara organizasyon bağlantısı yapılmıştır.

 Fuarla ilgili detaylı bilgi şu şekildedir;

1993'ten beri, her yıl düzenlenen "Fruit Logistica Berlin - Uluslararası Meyve ve Sebze Fuarı" taze ürün ticaretinin, uluslararası buluşma noktası olma özelliğine sahip, en önemli fuarlarından biridir. Küçük ve orta ölçekli firmaların yanında, küresel oyuncular da bu fuarda, tek bir çatı altında toplanacaktır.

 

2015 yılında 7 ayda 970 milyon dolar civarında yaş meyve sebze ve narenciye ihracatı gerçekleştirilen ülkemizde, 2015 yılında miktarda yüzde 24'lük,  değerde ise yüzde 10'luk artış beklenmektedir. Belirtilen rakamlara ulaşılabilmesi için önemli bir ivme sağlayabilecek, sektörün en önemli organizasyonu konumundaki Fruit Logistica Berlin Uluslararası Meyve ve Sebze Fuarı 3-5 Şubat 2016 tarihleri arasında düzenlenecektir. Fuarda yaş sebze ve meyveciliğin yanında gıda ambalaj-paketleme sistemleri de sergilenecektir. Fuara bu yıl, 2.400'den fazla şirketin katılımı beklenmektedir. İthalat ve ihracatçı firmalar, üretim yapan firmalar, toptan ve perakende satış yapan tüccarlar, paketleme firmaları, nakliye ve taşıma firmalarından ziyaretçi olarak katılım gerçekleşmektedir.

 

Farklı pazarla ulaşmak, etkili ve verimli bir şekilde ihracat oranını yükseltmek, sektördeki şirket imajını üst seviyelere çıkarmak ve dünya pazarlarına ürünler sunarak karlılığını arttırmak amacında olan 139 ülkeden, 2300'den fazla şirket 2015 yılındaki organizasyonda yer almıştır. 56 bin'den fazla profesyonelin ziyaretçi olarak ilgi gösterdiği fuar, 97 bin metrekarelik alana yayılmıştır. 

 

Dünya çapında iş bağlantıları kurmak, yeni iş fırsatları yaratmak, taze ürün sektöründeki yenilikleri ve son trendleri takip edebilmek için, Fruit Logistica Berlin 2016'yı ziyaret etmek isteyen üyelerimizin, Odamıza müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

Programımız 3 gece 4 gün olarak planlanmıştır. 2-6 Şubat tarihlerinde yeterli sayıda katılım olması durumunda gerçekleştirilecektir. Ziyarette Schengen vizesi gerektiği için başvuruların bir an önce tamamlanması önem arz etmektedir.


Detaylı bilgileri, 246 441 3374 Pbx santral telefonundan öğrenebilirsiniz.

 

YALVAÇ TİCARET VE SANAYİ ODASI

YÖNETİM KURULU