YALTSO’ DA “SORUMLU EMLAK DANIŞMANI MYK SINAVI”NIN 2’NCİSİ YAPILDI

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası (YALTSO) ve TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğinde “Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavları” kapsamında “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Sınavı’nın 2’ncisi 03-05 Şubat 2021 tarihlerinde Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında gerçekleştirildi.

Alınması Zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgeleri kapsamında yer alan Sorumlu Emlak Danışmanlığı ile ilgili olarak TOBB MEYBEM Değerlendiricisi tarafından katılımcılara eğitim toplantısı düzenlendi.

Değerlendirici tarafından 18 katılımcıya; “Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği”, “Türkiye’deki Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sistemi” ve “Yetki Belgesi ”ne dair hususlar anlatıldı. Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği ile birlikte hayatımıza giren “Yetki Belgesi” ve “Mesleki Yeterlilik Belgesi” gibi kavramlarının değinildi İlk bölümün sonunda soru-cevap şeklinde katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Eğitim Toplantısı’nın ardından; TOBB MEYBEM Değerlendiricisi tarafından Yazılı ve Uygulamalı olarak iki aşamada gerçekleştirilen sınavda başarılı olan Emlakçılar “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacaklar

Haber Resimleri