HALKBANKASI TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Halk Bankası, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere “Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” başlatmıştır. Proje Kapsamında Yönetim Kurulu Başkanımız Yalçın Kurucu, Halk Bankası Yalvaç Şube Müdürü Ramazan Karakulak’ın katılımlarıyla “Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü ” imzalandı.

Projenin ana amacı tedarikçi ve alıcıların banka üzerinde oluşturulan kapalı devre bir sisteme tanımlanarak, alım-satım işlemlerinin Halk Bankası garantörlüğünde gerçekleştirilmesi olup böylece tahsilat konusunda her iki tarafın da riski sıfıra indirilmektedir. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kurucu, Ürünün satıcılar (tedarikçi) açısından faydalarının Tahsilat riskinin sıfıra indirilmesi  540 güne kadar esnek vade ve taksit imkânları ile daha fazla satış yapabilme imkânı olduğu, Ürünün alıcılar açısından faydalarının ise Finansmana kolay erişim: Ödemeleri taksit ve vadeler ile yapma imkânı, Kredi/çek kullanmadan kendi tedarikçisi ile banka üzerinden ticaret yapması, Artan kredi limitleri olduğunu belirtti.

Tüm Oda ve Borsa üyelerimiz ile Sektör Meclisi Üyelerimizin yararlanabileceği bu proje, alım satımlarında getireceği garanti ve esnek vade sistemi ile iş dünyamızın bir nebze rahatlayacağını ve tedarik zincirinin sürdürülmesine katkı sağlayacağını düşünüyor, projenin hayırlı olmasını diliyorum.'' ifadelerini kullandı.