KTÜ PROTOKOL

07/29/2020

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, ismini, Selçuklular tarafından 1251 yılında yaptırılan ve bu toprakların ilk Vakıf Yükseköğretim Kurumu niteliğinde olan Karatay Medresesinden almıştır. 1882 yılında kurulan ve Türkiye'nin en köklü ticaret odalarından olan Konya Ticaret Odasının Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından 2009 yılında yeniden kurulmuştur. KTO Karatay Üniversitesi, üniversite-sanayi iş birliği ile Türk eğitim sistemine âdeta yeni bir soluk getirmiştir. İş arayan değil, işte aranan ve iş kuran mezunlar yetiştirmeyi hedefleyen KTO Karatay Üniversitesinde öğrencilere geniş staj imkânının yanı sıra Sektör Danışmanlığı Projesi ile iş tecrübesi sunulmaktadır. Bu proje ile söz gelimi 4 yıllık bir programda olan öğrencimiz, 4 yıllık bir iş deneyimiyle mezun olmakta, iş hayatına daima daha önde başlamaktadır.


 

Çift anadal (ÇAP) çeşitliliği bakımından Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında yer alan KTO Karatay Üniversitesi; 31 lisans, 11 ön lisans ve 31 lisansüstü programı ile toplamda 73 programda eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. KTO Karatay’da Hukuk Fakültesinden Tıp Fakültesine, Pilotajdan İslam İktisadı ve Finans Bölümüne dek aday öğrenciler için geniş bir bölüm yelpazesi bulunmaktadır.

 

Türkiye’nin en geniş ve kapsamlı burs programlarını öğrencilerine sunarak gerçek bir vakıf üniversitesi misyonunu kararlılıkla sürdürmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda iş dünyası için de “Ahilik Bursu” adı altında bir burs imkânı sağlıyoruz. Ahilik geleneğini günümüzde de yaşatmanın, günümüz ahilerinin yani günümüz iş adamlarının görevi olduğuna inanıyoruz. Böylece Ahilik Bursu ile Ahilik ilişkilerimizi daha da geliştirmeyi ve kuvvetlendirmeyi amaçlıyoruz.

 

Üniversitemizle protokol yapan TOBB’a bağlı ticaret odaları, sanayi odaları, ticaret ve sanayi odaları ve ticaret borsalarının üyelerine, birinci derece yakınlarına ve eşlerine, ücretli kontenjandan kayıt yaptırmaları hâlinde % 15 oranında Ahilik Bursu indirimi sağlanmaktadır.

 

İmzaladığımız protokole istinaden e-mail üzerinden değerli üyelerinize duyurmak için “Ahilik Bursu”na dair görsellerimiz Ek’te yer almaktadır. Ayrıca üyelerinize aşağıda yer alan SMS metninin de gönderilmesi hususunda desteklerinizi bekleriz.

 

SMS Metni: Üniversite tercihlerinde, KTO Karatay Üniversitesi’nden oda-borsa üyelerimize özel %15 indirim fırsatı. Ahilik Bursu ile üyelerimize, birinci derece yakınlarına ve eşlerine ücretli kontenjandan KTO Karatay’a kayıt yaptırmaları hâlinde % 15 oranında Ahilik Bursu indirimi sağlanmaktadır. https://tanitim.karatay.edu.tr/

 

Konuyla ilgili herhangi bir sorunuz olması durumunda bizlere 0332 221 72 42 nolu telefondan ulaşabileceğinizi belirtir, iş birliklerimizin hayırlı olması temennisi ile destekleriniz için teşekkür ederiz.

Haber Resimleri