YALVAÇ ÇALIŞMA GRUBU İSTİŞARE KURULU ODAMIZDA TOPLANDI

11/29/2019

Yalvaç’ın ekonomik ve sosyal sorunlarının tespiti ve çözüm arayışı amacıyla 6 Kasım 2019 Çarşamba günü yapılan ilk toplantıyla çalışmalarına başlayan Yalvaç Çalışma Grubu’nun İstişare Kurulu, ilk toplantısını 25 Kasım Pazartesi akşamı gerçekleştirdi.

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, kurulun 27 kişilik üyeleri iki eksikle toplanarak yaklaşık 5 saatlik bir toplantı gerçekleştirdi.

Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz’ın rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı toplantıda, İstişare Kurulu ve Danışmanlık Grupları’nın çalışma ilkeleri ve programlarıyla ilgili olarak Dr.Öğr.Üyesi Bülent Özgül tarafından yapılan kısa bilgilendirmenin ardından sırasıyla kurulun tüm üyeleri, yöneticisi ya da temsilcisi oldukları kurumlar adına tespit, öneri ve dileklerini belirttiler.

Ekonomik ve sosyal sorunlar ve çözüm yollarıyla ilgili yapılan değerlendirmelerin ardından Yürütme Kurulu üyeleri de tek tek söz alarak yapılması gereken çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundular. İstişare Kurulu üyeleri, böyle bir oluşumun Yalvaç’ın sorunlarının çözümü bakımından büyük önem taşıdığını belirterek, kurumları adına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Daha sonra, İstişare Kurulu ve Yürütme Kurulu için ekonomik ve sosyal sorunlar ve çözüm önerileriyle ilgili çalışma yapmak üzere toplam 5 Danışmanlık Grubu oluşumu kararlaştırıldı. Kurulda alınan karara göre oluşturulan beş gruba koordinatör görevlendirmesi de yapıldı. Buna göre oluşturulan gruplar ve koordinatörleri şu isimlerden oluştu:

 

  • Sanayi ve Esnaf Danışmanlık Grubu: Koordinatör YALGİAD Başkanı Mücahit Özdemir,
  • Tarım Danışmanlık Grubu: Yalvaç Süt Birliği Başkanı Ömer Akkuş,
  • Turizm-Kültür Danışmanlık Grubu: Prof.Dr. Mehmet Özhanlı,
  •  Eğitim Danışmanlık Grubu: Ahmet Sektioğlu,
  •  Kadın-Engelli Danışmanlık Grubu: Şerife Hanım Ekici.

 

Toplantının son bölümünde, İstişare Kurulu’ndan bir üyenin Yürütme Kurulu üyeliğine bir yıllık süre için seçim yapıldı. Seçim sonucunda, Haykoop Birlik Başkanı Abdülkadir Kurucu yedi kişilik Yürütme Kurulu üyeliğine seçildi.

 

Bir sonraki İstişare Kurulu toplantısının 20 Aralık 2019 tarihinde yapılmasının kararlaştırılmasının ardından sona eren toplantı sonrası bir araya gelen Yürütme Kurulu üyeleri de çalışma programıyla ilgili değerlendirme yaparak, Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi’yle ilgili girişimler konusunda planlama yaparak beş saatlik çalışma maratonunu tamamladılar.