2019 İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ ODAMIZDA YAPILDI

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası (YALTSO), İŞKUR ve SGK Isparta İl Müdürlüğü tarafından "İstihdam Seferberliği 2019" bilgilendirme semineri 27.03.2019 tarihinde saat 20:30 da gerçekleştirildi. Toplantıya Isparta Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Hüseyin Karagöz ile kurum personelleri, Isparta Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürü Yardımcısı Mustafa Höke ile kurum personelleri ve Odamız Akademik Danışmanı Prof. Dr Bekir Gövdere, bölgemizde faaliyet gösteren mali müşavir ve muhasebeciler ile çok sayıda üyemiz katılım sağladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısının ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin "Burası Türkiye Burada İş Var" sloganıyla başlattığı "İstihdam Seferberliği 2019" programına yönelik bilgilendirme toplantısı Odamız toplantı salonunda yapıldı.

Açılış konuşmasını Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kurucu yaptı. Türkiye’nin güçlü ve gelecek vadeden bir ülke olduğunu vurgulayan Başkan Yalçın Kurucu, "Yatırım planlamalarını iyi yapmamız lazım, herkesin bu şekilde iyimser olması bekliyorum. Hep birlikte daha çok çalışarak, gençlere istihdam alanları oluşturarak ülkemizi daha güçlü bir hale getireceğiz. Ben bu kampanyanın bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum'' dedi. Başkanımız konuşmasının ardından SGK il Müdürlüğü, Isparta İŞKUR İl Müdürlüğü uzman personelleri ve Odamız Akademik Danışmanı Prof. Dr. Bekir Gövdre tarafından İşçi Teşvikleriyle ilgili detaylı bilgilendirmelerde bulundular.

 

Haber Resimleri