GALERİCİLER İÇİN ODAMIZDA MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI DÜZENLENDİ

10/30/2018

Odamıza yapılan müracaatlar sonucunda, TOBB MEYBEM tarafından “İkinci el Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Mesleki Yeterlilik Sınavı” Yalvaç’ ta gerçekleştirildi.

İkinci el motorlu kara taşıtları için; araç alım satımı yapan galeriler vb. işyerleri için zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’na yapılan müracaatlar sonucunda ilk grup olarak 12, ikinci Grup 13 kişinin katılımlarıyla TOBB MEYBEM A.Ş. tarafından gerçekleştirildi. 2 gün süren sınavda adaylar hem yazılı hem uygulamalı sınava tabi tutuldular. Yazılı sınavlar YALTSO Hizmet binasında, uygulamalı sınav Ergül Oto Galeri de gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Yalçın Kurucu sınav açılış konuşmasında MEYBEM ve Odamız eğitimleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. “Birliğimizin MEYBEM gibi profesyonel bir belgelendirme hizmetini bize sunduğu için teşekkür ederim. Fabrikalarımız ve işyerlerimizi uluslararası standartlarda hangi belgeler gerekiyorsa almamızı sağlayacak hemen hemen tüm konularda belgelendirme yapmaktadırlar, Asansör Bakım ve Onarımcısından,  betoncu, duvarcı, makine bakımcısı, CNC tezgah işçisinden, emlak danışmanlığı ve inşaat boyacısına kadar 37 farklı dalda belgelendirme yapmaktadırlar. Bizde bölgemizin ulusal ve uluslararası standartları yakalamak adına sizin hizmetinizdeyiz. Üyelerimiz hangi belgeye ne zaman isterlerse Odamızla iletişime geçmeleri yeterlidir. Hepiniz Odamıza hoş geldiniz sınavlarınızda başarılar diler, işyerini bizim için hizmete açan Ergül Oto Galeriye teşekkür ederim. Dedi

İki sınavın başarılı şekilde uygulandığı Yalvaç’ ta, Mesleki Yeterlilik Belgesi için YALTSO tarafından müracaat alımına devam edilmektedir.

Haber Resimleri