YALTSO YÖREX FUARINDA

10/24/2018

Odamız Antalya Ticaret Borsasının düzenlediği “ Sizin Oraların Nesi Meşhur?” sloganıyla yola çıktığı 9. Yöresel ürünler fuarına katıldı. Odamız adına Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kurucu, Başkan Yardımcısı Serkan Öztürk, Yönetim Kurulu üyeleri, Ekrem Kara, Uğur Tahta, Cevat Özuğur, Nuri Çoban ve Meclis Üyesi Yasin Ünal katıldılar.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının açmış olduğu standa yerini alan Odamız, yöresel yiyeceklerimizden manda kaymağı, Yalvaç Hamursuzu, ekmeği, Haşhaş ezmesi ve deri ürünlerinin tanıtımı yapıldı.

TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel in ağırlandığı standımızda misafirlerimize yöresel tatlar ikram edildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Yalçın Kurucu, Birlik Başkanımıza Yöremize özgü deri çanta hatırası verildi.

Fuarda başkanımız; Antalya Ticaret Borsamız tarafından 2010 yılından bu yana her yıl geleneksel olarak düzenlenen YÖREX Fuarı’nı oldukça anlamlı bulunuyorum. Türk kültürü çok derin, çok köklü bir kültür, ülkemizin dört bir yanında dünyaya tanıtılması gereken çok önemli değerlerimiz var. YÖREX, dokuz yıldır bu amaca hizmet ediyor. Biz de Yalvaç TSO olarak yöresel ürünlerimizi daha çok kişiye tanıtmak amacıyla fuara katılım sağlamaya özen gösteriyoruz. Bölgemiz yöresel ürün yelpazesi geniş bir yer.  Ancak tüm bu değerlerimizi koruma altına almamız ve ekonomik değer elde edecek şekilde dünya pazarlarına sunmamız gerek. Bunların doğru tanıtımı istihdam ve refah demek, turizmin gelişmesi demek. Oda olarak bunun çabasındayız dedi.

Haber Resimleri