KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ TAMAMLANDI

09/13/2018

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’nın “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” için İŞKUR ile 2018 yılında protokol ile başlatılan eğitimini tamamladı.

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan 2018 yılı “Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin” ilki Yalvaç YALTSO Toplantı salonunda gerçekleştirildi ve 25 girişimci Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazandı.


“Girişimcimize güveniyoruz”

Girişimcilik eğitimlerinin tamamlanmasıyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kurucu, girişimcilerimizi tebrik ederek kendilerine güvendiğini ifade etti. Kurucu, “Bugün ülkemizde istihdamın ve girişimciliğin önemi hiçbir zamanda olmadığı kadar önem taşıyor ve bu anlamda devletimiz girişimcilerimize ve iş dünyamıza yepyeni imkanlar ve fırsatlar sunuyor. Çok şükür Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler de ülkemizin bu hassasiyetine eş olarak bir yıl boyunca girişimcilerimizin sayısını artırmak ve istihdama katkı sağlamak için büyük gayret gösterdik. İŞKUR ile yaptığımız protokol çerçevesinde girişimcilik eğitimi düzenleyip iş dünyasına yeni girişimciler kazandırmanın sevinç ve huzurunu yaşadık. Devletimiz de şu anda girişimcilerimize sadece istihdamda değil, finansmanda ve girdi maliyetlerinin azaltılmasında da pek çok reformla destek olma kararı aldı ki bu da çok sevindirici bir gelişmedir” dedi.

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu, KOSGEB Girişimcilik Eğitimleriyle amaçlarının hem ülkemizde girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak hem de planlı programlı, ne istediğini bilen kendi işini kurma başarısı ve cesaretini elde edebilen özgüven sahibi kimselerle güçlü bir ekosistem oluşturmak olduğuna da dikkat çekti.

 

Haber Resimleri