ISPARTA TİCARET BORSASINDAN ODAMIZA ZİYARET

05/21/2018

Isparta Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Adar ve Meclis Başkanı Mehmet Ali Doğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Özdemir, Meclis Üyeleri Ertuğrul Siyah, Necati Türedi, Fazlı Karagül, Genel Sekreter Ali Koyak ve basın mensupları ile Odamıza hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Heyeti, Odamız Yönetim Kurulu Başkanımız Yalçın Kurucu ve Meclis Başkanımız M. Afşin Durutürk kabul ettiler.  Oda Meclis toplantı salonunda gerçekleşen görüşmede Sayın Ahmet Adar, Yalvacımıza yakışan bir Ticaret Borsası şubesi bulunmaktadır ve yine buraya yakışan profesyonel depoculuk sistemleri bulunan bir hububat pazarına kavuşturmaktır. Sizin de tavsiye edeceğiniz bir yerde bu projemizi gerçekleştirmek istiyoruz dedi.

Yönetim kurulu başkanımız Yalçın Kurucu konuşmasında, “ticaret hayatımın 30 yılı hububat sektöründe geçti, buradaki çalışma ortamını ve işleyişini yaşanan sorunları iyi bilmekteyim. Çiftçi mahsulünün fiyatını 3 alıcıya soruyor en yüksek bedeli değer fiyatı sanarak satışını yapmaktadır. Bu işin birde vurguncu diye tabir ettiğimiz kısmı var ürününü kaptırarak emeği heba olmaları durumu söz konusu, işte tam bu noktada Borsamıza büyük iş düşmekte, gerçek fiyatların belirlenmesinde, kalite sınıflandırılmasında, satış işlemlerinde tescil büyük önem taşımaktadır. Biz Isparta Ticaret Borsamızı kendimizden, bizden bir kurum olarak görmekteyiz, ayrı gayrımız olamaz, Odamız her türlü çalışmada yedi yirmi dört hizmet vermeye hazırdır” dedi.

Karşılıklı fikir alışverişi şeklinde gerçekleşen görüşme iyi dilek ve  temennilerin ardından sona erdi.