04/17/2018

İLÇE MERKEZİ DOĞALGAZ BORU HATTI ÇALIŞMALARI BAŞLADI Odamız öncülüğünde gerçekleştirilen, ilçemize doğalgaz getirilmesindeki son aşamalardan olan şehir içi boru döşeme çalışmalarına başlandı

2013 yılında Odamızın ön ayak olduğu doğalgaz boru döşeme işi törenle 16.04.2018 tarihinde, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, YALTSO Yönetim Kurulu Başkanımız Yalçın Kurucu ve TOROSGAZ Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Oktay Küp, Şirket Genel Müdür Yardımcısı Fatih Güneş ve Teknik Müdür Mehmet Şanlı ile siyasi parti başkanları, Esnaf Odaları başkanları eşliğinde ilk kepçe vuruldu.

Yalvaç ilçe merkezi doğalgaz projelendirme çalışması sonucu, mahallelerin yerleşimleri incelenerek, doğalgaz güzergâh çalışmaları doğrultusunda Zafer Mahallesinde doğalgaz boru döşeme çalışmaları başladı. Başkanımız Yalçın Kurucu, öncelikle hayırlı uğurlu olsun, ilçemizi daha ileriye götürecek olan doğalgaz, başta ekonomik olmak üzere her açıdan ilçemizi avantajlı hale getirecektir, Oda olarak bölgemizin menfaatine olan tüm proje ve çalışmaları yapıyor ve yapmaya devam edeceğiz, ivedi bir şekilde hayata geçirmeye çalıştığımız OSB mizin daha cazip hale gelmesi için doğalgaz önemli bir enerji kaynağıdır. Yetkililere çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum dedi.

2019 yılsonuna kadar tüm Yalvaç’ ın doğalgaz alt yapısı tamamlanması bekleniyor.

Haber Resimleri