YALTSO' DAN TBMM ZİYARETİ

04/13/2018

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası heyeti Ankara çıkarması yaparak Türkiye Büyük Millet Meclisi`ni ziyaret ettiler. Heyet ziyaretlerinde Isparta Milletvekillerine Odanın projeleri ile ilgili olarak bilgiler verdiler.

YALTSO’nun TBMM’yi ziyaret eden heyetinde Meclis Başkanı M. Afşin Durutürk, Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kurucu, Başkan Yardımcısı Serkan Öztürk, Yönetim Kurulu Sayman üye Nuri Çoban ve Yönetim Kurulu üyeleri Uğur Tahta, Cevat Özuğur, Ercan Yusuf Kodaloğlu, Ekrem Kara yer aldılar.

Heyet ilk ziyaretlerini 14 Nisan 2018 perşembe günü saat 14:00 da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Isparta Milletvekili Sayın Süreyya Sadi Bilgiç ile makamında gerçekleştirdi, Sayın Bilgiç Konuşmasında; yeni yönetiminiz hayırlı uğurlu olsun, Odamız bölgemiz açısından çok önemli itici bir güç, bu güç ile bölgemiz çok ileriye taşınacaktır. Başta OSB nin bir an evvel hayata geçirilmesi bu süre zarfında oluşabilecek tüm pürüzlerin giderilmesi gerekmektedir, benim üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım dedi. Sayın Bilgiç konuşmasının devamında, Üniversite ilçemizde ve bölgemizde hem ekonomik hem de sosyolojik açıdan çok önemli bir yeri var, Odamız üniversitemiz ile birlikte çalışmalar yaparak öğrencilerimizin ilçemizden talepleri alınarak ortak bir fikir birliğine varılması gerektiğini bildirdi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Yalçın Kurucu, göreve geldiğimiz ilk yönetim toplantımızda OSB konusunu ele aldık, bölgemizin gelişimi için en önemli konunun OSB olduğunu çalışmaların ivme kazandırılarak acilen sonuca ulaştırılması kararını verdik, en kısa zamanda sizlerin de destekleriyle bölgemize OSB’ yi kazandıracağız dedi.

YALTSO olarak üniversitemizi önemsiyoruz, öğrencileri kendi evlatlarımız kendi misafirimiz gibi görüyoruz. Onların sorunlarını ele alacağımız platformlar oluşturarak hep birlikte güzel projeler üreteceğiz dedi.

Karşılıklı mülahaza ortamında geçen görüşme karşılıklı dilek ve temennilerle son buldu. Heyetimiz daha sonra Isparta Milletvekili Sayın Said Yüce ile TBMM lobisinde bir araya geldiler, Vekilimiz yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerini iletti, karşılıklı istişarelerde bulunarak bilgi alışverişi gerçekleştirildi.

Heyetimiz son olarak Isparta Milletvekili Sayın İrfan Bakır ile makamında görüşme sağladılar. Sayın Bakır Yönetim Kurulumuza hayırlı olsun dileklerini iletti. Çalışmalarımız kapsamında ilçemiz ve bölgemiz için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu bildirdi. Başkanımız Yalçın Kurucu, Sayın Vekillerimize nazik misafirperverlikleri için teşekkür ederek, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim dedi.