AK PARTİ YALVAÇ İLÇE BAŞKANI HAYRİ UYAR VE İLÇE YÖNETİM TEŞKİLATI ZİYARETLER KAPSAMINDA ODAMIZI ZİYARET ETTİ

01/20/2018

Odamızdan Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Dirik ve Meclis Başkan Yardımcısı Ali Başaran’ ın kabul ettiği ziyarette ilçemizin başlıca sorunları etraflıca ele alındı. Başkanımız, doğalgaz, OSB, cezaevi ve turizm konularında heyete bilgi ve görüşlerini beyan etti. Doğalgazda sona gelindiğini Nisan 2018 de Toros gaz çevrim santralini 2500 m2 yer alarak çalışmalara başlayacağını söyledi.

Odamızın OSB içinde %15 lik bir paya sahip, Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Süreyya Sadi Bilgiç ve Valimizin gayretleriyle kamulaştırma 315,000 m2 alanı kamulaştırdık bir iki parselimiz kaldı, bu yılsonuna tüm aşamaları tamamlayarak yer bekleyen firmalara dağıtılmasına başlamayı planlıyoruz.

Cezaevi yapımı ile ilgili ilçemizde karamsar bir hava vardı bunun aydınlatılması için geniş kapsamlı anket çalışması yaptık, sonuç olarak %97 lik bir oranda yapılmasını isteyen bir sonuçla karşılaştık, şuan ceza evininde tamamlanmasına az kaldığını görüyoruz. İlçemize hayırlı olmasını diliyoruz dedi. Başkanımız ayrıca ilçe turizmi hakkında; ilçe turizmi sorunları çözümleri için bir master planı hazırladık, yapılması gerekenleri rapor haline getirdik bu rapor ışığında yapılması gerekenleri her ortamda dile getiriyoruz, dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Uyar, doğalgaz 28 haftada bitebilecek bir çalışmadır, siz belediyeyi harekete geçirin biz Ak Parti olarak bir hareket gerekiyorsa biz varız biz yaparız dedi. Uyar devamında cezaevi konusunda Odamızın yaptığı anket çalışmasının sonucunu Ankara’ya götürerek cezaevinin ilçemize gelmesini kabul ettirdik, bunun akabinde hastaneye ek bina yapılması ve tüm doktorların Yalvacımızda bulunması zorunluluğu getirildiğini bildirdi.

Tarımsal bir ilçe olmamıza rağmen tarımsal desteklerden yeterince yararlanamadığımızı, çoğu proje bütçesinin geri iade edildiğini söyledi. Bizim amacımız hizmet herkese her yerde hizmete hazırız dedi. Sizlere bir telefon kadar uzak olduğunu bildiren Sayın Uyar ilçemiz için her türlü desteğe hazırız dedi.

Oda Başkanımız Sayın Dirik, biz kendimizi 2023 programına hazırladık bölgemizin kalkınması için her türlü çalışmaya destek vereceğiz dedi ve ziyaretlerinden dolayı Adalet ve Kalkınma Partisi Heyetine teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Haber Resimleri