URGE PROJESİ KAPSAMINDA 2. ALIM HEYETİ ORGANİZSASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

10/07/2017

Odamız URGE (Uluslar Arası Rekabeti Geliştirme Projesi) kapsamında 2. Alım heyeti organizasyonunu tamamladı

Yaltso’ nun yüklenici kuruluş olarak yürüttüğü “Gelendost Elması Dünyaya Açılıyor“  projesi 4 - 8 Ekim tarihleri arasında Gelendost ilçemizdeki küme üyesi firmalar gezilerek,  Isparta Barida otelde yapılan B2B görüşmeleri ile tamamlandı.

Hindistan, Kuveyt, Pakistan ve  Rusya’dan Elma başta olmak üzere yaş sebze ve meyve ithalatçılarından oluşan 12 firmanın katılımı ile gerçekleşen programa kümemizden Sez-Ay SHD, Geltaş SHD , Çınar SHD, Özafşar SHD, İnanıcı SHD ve de  Akakarlar SHD tesisleri ve bahçeleri gezildi.

Bölgemizin elma sektöründeki yeri ve kalitesi firmalarımız tarafından detaylı bir şekilde tanıtıldı, üretim kalitesi, depolama, boylama, paketleme ve lojistik aşamalarında uzmanlaşmış bir bölge olduğu etraflıca anlatıldı.

B2B toplantısı açılış konuşmasını Başkanımız Nuri Dirik yaptılar. Başkanımız bölgemizin tarımda ne denli önemli bir yere sahip olduğunu, istatistiki bilgiler ışığında misafir firmalarımıza tanıttı.

Başkanımız konuşmasında şu konulara da değindi; Elma konusunda ülkemizin dünya üzerindeki yeri, ilçemizin elma cinsleri ve aromasındaki farklılıklarını, bölge firmalarımızın teknolojik alt yapısının devamlı gelişmekte olduğunu ve dünyaya açılma konusunda Odamızın tüm birimleriyle üyelerinin emrinde olduğu belirtti.

 Toplantı, Küme ve Misafir firmaların karşılıklı ticari bağlantılar ve istişare görüşmeleri şeklinde tamamlandı.


R. Nuri DİRİK

Yönetim Kurulu Başkanı

Haber Resimleri