YALTSO ve KÜSİ İLE ÜYELERİMİZE ZİYARET

05/26/2017

Odamız, Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği (KUSİ) ile birlikte bölgemizdeki imalatçı üyelerimize ziyarette bulundu

Başkanımız R. Nuri Dirik, Yönetim kurulu üyesi Mehmet Cantekin’in Odamızda kabul ettiği heyette, KÜSİ İl Temsilcisi SDÜ Rektör Yrd. Prof. Dr. Sedat Aktan. Sanayi Ticaret İl Müdürü Tufan Uysal, KOSGEB İl Müdürü Yurdun Yıldırım, Teknokent Transfer Ofisi Yetkilileri ve TSE İl Temsilcileri katıldılar.
İlçemizden Kodalsan, Benzet Deri, Ak-Öz,  Selver Tekstil Ve Şarkikaraağaç İlçemizden Gülal Tarım Hayvancılık’ a ziyarette bulunuldu
Kodalsan firmasının yeni fabrikasını ziyaret ile başlandı. Firma yetkilisi Fahri Kodal kendi sektöründeki ve küçük sanayi sitesi ile sorunlar ve çözüm önerileri KÜSİ üyelerine aktardı. Ziyaret devamında Benzet Deri firmasına geçildi. Firma yetkilileri ile çırçır topunun yapımı kullanım alanları, satış ve rekabet unsurları, yerel ve genel sorunları hakkında Başkanımız R. Nuri Dirik KÜSİ heyetini bilgilendirdi. Heyetimiz daha sonra Aköz firmasını ve Selver Tekstil de ziyarette bulundular. Son olarak Şarkikaraağaç ilçemizden Güngör Ersoylar Süt Ürünleri Firmasına ziyarette bulunuldu. Firmanın ve bölgenin gelişimi Ar-Ge ve istihdam sorunları etraflıca ele alındı.
Başkanımız Sanayicilerimizin üniversitelerimizden yararlanmaları devletin sağladığı imkanları kullanarak daha büyük işletmelere dönüşmeleri hem yerel hem de ulusal bazda ekonomiye ve ülke gelişime büyük katkıda bulunacaktır, bu nedenle KÜSİ ye büyük önem verdiğini bildirdi.