İHRACATÇI ÜYELERİMİZE YÖNELİK SATIŞ YÖNETİMİ, SATIŞ BECERİLERİ VE PAZARLAMA YÖNETİMİ EĞİTİMLERİ DÜZENLENDİ

Üyelerimizin sektörel olarak yurtdışına açılmalarını sağlamak amacıyla Odamızca hazırlanan UR-GE projesi kapsamında, Afyonkarahisar Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) A.Ş. bünyesindeki eğitmen Yrd. Doç. Dr. Arıl Cansel tarafından, 31 Mart 2017 tarihinde Satış Yönetimi, Satış Becerileri ve Pazarlama Yönetimi Eğitimleri düzenlendi.

Eğitimlere ağırlıklı olarak Ur-Ge Projesine dahil olan 19 şirketin ortakları, yetkilileri ve çalışanları katıldı.

 

Gelendost Belediyesi’ne ait Toplantı Salonunda gerçekleşen eğitimlerde, Pazarlama karması alanında alınan kararların taktik uygulamaları ve detaylarının uygulamaya yansımaları açıklandı. Örnek olaylar tartışıldı. Pazarlama planlaması ile satış organizasyonunun etkileşimi, kurumsal satış döngüsü ve ilgili teknikler açıklandı ve kurumsal satış eğitimi konusunda bilgiler verildi.

 

Bu eğitimden sonra; uygulamada kullanılan stratejik pazarlama kararları ve teknikleri hakkında katılımcıların bilgi sahibi olması, bu bilgileri pazar istihbaratı, planlama ve satış organizasyonunda kullanmaları beklenmektedir.

 

Urge Projesi kapsamında eğitimlerimiz 14 Nisan 2017 tarihinde yine Gelendost’ta düzenlenecek Aile Şirketlerinde Stratejik Planlama - Aile Şirketlerinde Görev Dağılımı ve Yapılanma eğitimleri ile devam edecektir.