YALTSO ÜYELERİNE ÜCRETSİZ İHRACAT EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

Üyelerimizin sektörel olarak yurtdışına açılmalarını sağlamak amacıyla Odamızca hazırlanan

UR-GE projesi kapsamında, aşağıda belirtilen tarihlerde Afyonkarahisar Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) A.Ş.  bünyesindeki eğitmenler tarafından ihracat eğitimleri düzenlenecektir.

 

İki ayrı tarihlerdeki eğitimler Gelendost İlçesinde düzenleneceğinden, eğitime Yalvaç ve Şarkikaraağaç’tan katılmak isteyen üyelerimizin ulaşım planlaması için 02 Eylül 2016 Cuma günü 17:00 ye kadar Odamıza başvurarak isim yazdırmaları gerekmektedir.

 

Üyelerimize önemle duyurulur.

 

Düzenlenecek Eğitimler ve Tarihleri:

Eğitimin Konusu

Tarih

Saat

Yer

Dış Ticaret Yönetimi

03.09.2016

14:00-17:45

Akakarlar Ltd. Şti. Soğuk Hava Tesisleri / Gelendost

İhracat Teşvikleri ve Destek Programları

03.09.2016

18:00-19:45

Akakarlar Ltd. Şti. Soğuk Hava Tesisleri / Gelendost

Kurumsallaşma

07.09.2016

09:00-12:45

Akakarlar Ltd. Şti. Soğuk Hava Tesisleri / Gelendost

 

Eğitim Programında anlatılacak alt başlıklar şu şekildedir;

 

 1. Dış Ticaret Yönetimi;

   

  Dış Ticaret Nedir, İhracat Prosedürleri, İthalat Prosedürleri, Gümrük Mevzuat ve Uygulamaları, Dış Ticarette Kullanılan Teslim Şekilleri, Dış Ticarette Ödeme Yöntemleri, Dış Ticarette Nakliye ve Sigorta İşlemleri.

   

 2. İhracat Teşvikleri ve Destek Programları

   

  İhracata Hazırlık Destekleri, Pazarlama Destekleri, Yüksek Katma Değere Göre Destekler, UR-GE Desteği, Pazara Giriş Belgeleri Desteği, Pazar Araştırması Desteği, Fuar Destekleri

  , Yurtdışı Birim-Marka ve Tanıtım Desteği, Tasarım Desteği, İleri Teknoloji Şirket Alım Desteği, İhracatta Devlet Yatırımları.

   

 3. Kurumsallaşma

   

  Kurumsallaşma ve Aile Şirketleri, Kurumsallaşma ile İlgili Kavramlar, Kurumsallaşmanın Amaçları, Kurumsallaşma için Yapılması Gerekenler, Aile Şirketleri, Aile Şirketlerinde Kurumsallaşmanın  Gerekliliği, Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma için Yol Haritası, Kurumsal Yöntem, Kurumsal Yöntemin Amaçları, Kurumsal Yöntemin İlkeleri