ŞEKERBANKTAN ODAMIZA ZİYARET

Şekerbank Bölge Müdürü Sadi Taş, Şekerbank Yalvaç Şube Müdürü Yunus Demiratan ile birlikte Odamızı ziyaret etti. 02.11.2015 Pazartesi günü saat 13:30 da gerçekleştirilen ziyarette, Şekerbank Yöneticilerini Oda Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Dirik, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cantekin ve Genel Sekreter Mehmet Sesli karşıladı.


Ziyarette Şekerbank Bölge Müdürü Demiratan, Şekerbank’ın işadamlarına sağladığı en önemli avantajlardan biri olan kare kodlu çeklerle ilgili ayrıntılı bilgi verdi.

Demiratan; Çekle ödemelerin daha güvenli hale getirilmesi amacıyla Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından geliştirilen Kare Kodlu Çek’i Türkiye’de müşterilerinin hizmetine sunan ilk banka olan Şekerbank, çek kullanıcılarına sağladığı faydalara yenilerini eklediğini söyledi.

 Kare Kodlu çekle ilgili olarak; Ticari bankacılıkta 62 yıllık köklü deneyime sahip Şekerbank, tahsilatları daha güvenli hale getirerek ticaret işlemlerini kolaylaştıracak Kare Kodlu Çek’i müşterilerine ücretsiz sunmaya başladı. Banka, çekte itibarın simgesi olacak Kare Kodlu Çek sahiplerine uygun koşullarda çek iskonto kredisi imkanı tanımasının yanı sıra müşterilerine ücretsiz Kare Kodlu Çek karnesi de sunuyor.

 Şekerbank, müşterilerine sağladığı bu avantajlarla, ticaretin daha güvenli hale gelmesini sağlayan Kare Kodlu Çek kullanımını artırmayı hedefliyor. 

 Kare Kodlu Çek sistemi nedir?

KKB’nin, bankaların müşterilerine Kare Kodlu Çek verebilmeleri ve kullanıcıların bu sistem üzerinden çek raporu almalarını sağlamak üzere geliştirdiği sistem, Findeks üzerinden sunuluyor.

 Kare Kodlu Çek defteri yaprakları matbaada özel olarak bastırılıyor ve akıllı telefonlar ile hamilin, çek yaprağı üzerindeki kare kodu okutması sağlanıyor. Böylece çekin geçerliliği ve çeki düzenleyen kişinin (keşideci) çek bilgileri hamil tarafından öğrenilebiliyor. Söz konusu bilgilerin hamilin cep telefonuna iletilebilmesi için Findeks üyesi olması zorunluluğu bulunuyor.
   
Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Dirik Bölge Müdürü Sadi Taş’a Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman işbirliği yapmaya hazır olduklarını ifade ederek, ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Haber Resimleri