İLÇEMİZE DOĞALGAZI GETİRECEK ŞİRKETLE BOTAŞ ARASINDA SÖZLEŞME RESMEN İMZALANDI

Yalvaç’a Doğalgaz getirilmesi için BOTAŞ tarafından 17 Haziran 2015 tarihinde yapılan İscehisar-Yalvaç

İlçeleri Ana Boru Döşeme İhalesini en uygun teklifi veren Dimsa Yapı Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. kazanmıştı.

 Yalvaç-İscehisar Doğalgaz Boru Döşeme İşinin hızlı bir şekilde tamamlanması amacıyla Arazi Acele Kamulaştırma Kararı da 10 Temmuz 2015 tarih ve 29412 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2015/7773 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla alınmıştı.

 İhale sonucunun kesinleşmesinin ardından ihaleyi kazanan Dimsa Yapı Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ile BOTAŞ arasında 28.07.2015 tarihinde Ana Boru Döşenmesi için sözleşmesi imzalandı.

 Sözleşmenin imzalanması ve 15 günlük yer teslim süresinin dolması ile doğalgaz boru döşeme işi için süreç 13.08.2015 tarihi itibariyle resmen başlamış oldu.

 İhale şartnamesine göre ihaleyi alan şirketin, 13.08.2015 tarihinden itibaren 21 ayda yani en geç 2017 Mayıs ayına kadar boru döşeme işini tamamlayarak doğalgaz hattı ilçemize kadar getirmesi gerekiyor.

 İlçemize doğalgaz gelmesi için şartnamede 21 aylık süre olması rağmen, şirket yetkilileriyle yaptığımız görüşmede doğalgaz boru döşeme işini 2016 sonuna kadar bitirmeyi planladıklarını söylemişlerdir.

 Yine Isparta ve Burdur illerinde Doğalgaz dağıtımı ile yetkili olan Torosgaz Isparta Burdur Doğalgaz Dağıtım A.Ş. firması yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde Yalvaç’a doğalgaz ana boru döşeme işinin bitmesini beklemeden şehir içi şebekeyi döşemeye başlayacaklarını ana boruyla paralel olarak şehir içi şebekeyi de tamamlayacaklarını dile getirmişlerdir.


 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


  Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası

  Yönetim Kurulu