OTO ALIM –SATIM MESLEKİ YETERKİLİK SINAVI YALTSO’DA YAPILDI

Odamızda 2019 yılından bugüne kadar 10. Kez düzenlenen sınav ile 2.El Motorlu Araçlar Satışı Yapan tüm İşletme Sahiplerinin ya da çalışanlarının alması gereken Mesleki Yeterlilik Belgesi için sınav ve belgelendirme hizmeti verilmeye devam ediyor.

Odamız ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) tarafından yürütülen “Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavı” 8 – 9 Haziran Perşembe  ve Cuma günü Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda Yazılı olarak, Başarı Otomotiv ’de de Uygulamalı olarak yapıldı.

2.el oto satışı yapan işyeri sahipleri ile bu mesleği yapmayı düşünen kişilerin katıldığı sınavlarda başarılı olanlar ustalık belgesi yerine geçen mesleki yeterlilik belgesini almaya hak kazanıyorlar.  

Gerçekleştirilen sınav sonrası Yönetim Kurulu Başkanımız Yalçın KURUCU; “Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası olarak oto alım satım sektöründe faaliyet gösteren ya da bu sektörde işyeri açmayı düşünen kişilere yönelik yaptığımız oto alım satım sınavının 10’uncusunu düzenledik. Bugüne kadar yaptığımız sınavlar sonrasında başarılı olan 285 kişinin mesleki yeterlilik belgesini teslim ettik. Bu sınavları düzenleyen az sayıda Odadan biriyiz. En son gerçekleştirdiğimiz sınava 26 kişi katılım sağladı, sınav sonucunda da başarılı olarak belgelerini almalarını temenni ediyorum. Önümüzdeki hafta 13-14 Haziran tarihlerinde de emlakçılıkla ilgili sınav Odamızda düzenlenecek, bu sınava katılacak adaylara da başarılar diliyorum ayrıca İşyerini bizlere açan Başarı Otomotiv’ e teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Haber Resimleri