MOTORLU KARA TAŞITLARI ALIM SATIM SORUMLUSU SINAVI TAMAMLANDI

01/19/2023

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası (YALTSO) ve TOBB MEYBEM arasında yapılan protokol kapsamında, üyelere yönelik, Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu ve Danışmanı Mesleki Yeterlik Belgesi Sınavlarının dokuzuncusunu 18.01.2023 tarihinde 22 aday ile gerçekleştirildi.

Ticaret Bakanlığı’nın 25/05/2015 tarihinde yayımlamış olduğu ilk tebliğ ile önce 40 meslekte, 24/03/2016 tarihinde yayımlamış olduğu ikinci tebliğ ile 8 meslekte, 26/09/2017 tarihinde yayımlamış olduğu üçüncü tebliğ ile de 33 meslekte  olmak üzere, toplam 81 meslekte belge zorunluluğu getirildi.  Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu ve Danışmanı mesleğini icra edenlerin de bu kapsamda olmasına istinaden yapılan sınav 2 gün sürdü.

Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu (S5) ve Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’nda ve Başarı Otomotiv’ de Ercan Şimşir koordinasyonuyla yapıldı.

Odamız bu güne denk yüz altmış kişiye motorlu kara taşıtları alım satım sorumlusu sertifikası vererek mesleki yeterlilik noktasında öncü kuruluşlar arasında yerini aldı.

Şubat ayı içerisinde de sorumlu emlak danışmanlığı sınav başvuruları alınarak sınav süreçleri tamamlanacaktır

Haber Resimleri