Batı Akdeniz Ticaret Buluşması

Açıklama Covid 19 pandemisi sonrasında, Antalya, Burdur ve Isparta illerini kapsayacak şekilde, işletmelerin birbirleri ile ticaretlerinin artmasına ve bölge ekonomisinin daha yüksek katma değer üretmesine fayda sağlamak amacıyla, 26-27 Mayıs 2022 tarihlerinde Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde “Batı Akdeniz Ticaret Buluşması” gerçekleştirilecektir.

“Birlikten Güçlü Ticarete” sloganıyla gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında;

  • Kamu Kurumları tarafından işletmelere verilen desteklerin anlatılacağı ve firmaların ilgili Bakanlık ve Kurum yetkilileri ile birebir görüşebileceği 6. Antalya Devlet Destekleri Zirvesi,
  • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile işbirliği içerisinde SANTEK Yat İmalatı Sektör Buluşması,
  • Antalya, Burdur ve Isparta illerimizi Oda, Borsa ve Belediyelerinin stantları,
  • İllerimizdeki iş insanları derneklerinin stantları,
  • Firmaların dijital dönüşüm süreçlerine katkı sağlamak amacıyla oluşturulan “E-Ticaret Sokağı”,
  • Ekonomi ve yeni dünyada girişimcilik, inovasyon, dijital dönüşüm ve çevreci dönüşüm gibi konularda çeşitli seminer ve söyleşiler,
  • Firmaların işbirliği sağlayacağı Networking ve B2B ikili görüşme organizasyonları yer alacaktır

Bu yıl altıncısı düzenlenecek Antalya Devlet Destekleri Zirvesi, kamu kurumlarının ve bankaların tarım, istihdam, KOBİ, AR-GE ve yatırım desteklerini anlattığı, iş insanlarının uygulamadaki sorunlarını dile getirdiği önemli bir etkinliktir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlene SANTEK Yat İmalatı Sektör Buluşması da bölgemizde yeni sanayi yatırımlarına ışık tutacak biçimde iddialı bir kapsamda hazırlanmaktadır.

Tarım, turizm, sanayi, inşaat ve bilişim gibi sektörlerdeki iş insanlarını buluşturarak sektör içi ve sektörler arası ticaret ve işbirlikleri oluşturacak Networking ve B2B etkinlikleri ile Bölge ekonomisinin gelişmesine katkı sağlanacaktır. Batı Akdeniz Ticaret Buluşmaları bu anlamda önemli bir başlangıç olacak ve hedef pazarlarda ihracat için işbirliğini de kapsayan sürekli ve kurumsal bir yapıyla devam ettirilecektir.