09/13/2021

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğinde 'Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavları' kapsamında 'Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Sınavı Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında gerçekleştirildi.

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğinde 9-10 Eylül Tarihlerinde “Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavları” kapsamında “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Sınavı yapıldı.

Alınması Zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgeleri kapsamında yer alan Sorumlu Emlak Danışmanlığı ile ilgili olarak TOBB MEYBEM değerlendiricisi Mustafa Taşkıan  tarafından 10 katılımcıya; “Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği”, “Türkiye’deki Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sistemi” ve “Yetki Belgesi”ne dair hususlar anlatıldı. Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği ile birlikte hayatımıza giren “Yetki Belgesi” ve “Mesleki Yeterlilik Belgesi” gibi kavramlarının açıklanmasının yanı sıra belge zorunluluğunun emlak sitelerine yansımasının nasıl olacağına değinildi. İlk bölümün sonunda soru-cevap şeklinde katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Eğitim Toplantısı’nın ardından; TOBB MEYBEM Değerlendiricisi Mustafa Taşkıran tarafından Yazılı ve Uygulamalı olarak iki aşamada gerçekleştirildi.

Yazılı ve performans olarak iki aşamada gerçekleşen sınavlarda başarılı olan emlakçılar “Mesleki Yeterlilik Belgesi" almaya hak kazanacak.