GIDA VE HAYVANCILIK ÜZERİNE DIŞ TİCARET PAZAR ARAŞTIRMA EĞİTİMİ

ODAMIZDA EKONOMİ BAKANLIĞI URGE PROJESİ KAPSAMINDA BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ VERİLECEK 2010/8 sayılı “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” kapsamında firmalarımızın sektörel olarak yurtdışına açılmalarını sağlamak amacıyla Odamızca URGE Projesi hazırlanmaktadır.

Proje kapsamında seçilen gıda, tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren şirketlere, şirket içi yapılanmanın ihracat stratejilerine uygun hale getirilmesi, şirketlerin ihracata yönelik insan kaynağı yetkinliğinin artırılması, şirkete sistematik dış ticaret ve pazar araştırması yetkinliği kazandırılması ve hedeflenen yeni pazarlarda ihracata başlamalarının sağlanması amaçlanmaktadır.

Projeye katılan firmaların, projeyi hazırlayan kuruluş önderliğinde, ortak ihtiyaç analizi, ortak öğrenme (eğitim ve danışmanlık) ve ortak pazarlama (tanıtım, marka, ticaret heyeti, eşleştirme) gibi ihracata yönelik faaliyetleri yerine getirmeleri beklenmektedir. Proje kapsamında yurt dışı iş gezisi yapılacaktır.

Proje maliyetlerinin %75’i Ekonomi Bakanlığı, kalan %25’lik kısım ise projeye katılan firmalar tarafından karşılanmaktadır.
Gerçekleştirilecek yurtdışı iş gezisi programı kapsamında aşağıda belirtilen tarih ve saatte Odamızda dış ticaret ile ilgili olarak hedef pazar seçimi ve projenin detayları hakkında konunun uzmanı tarafından bilgilendirme eğitimi verilecektir.

Tarih :

4 Aralık 2015 Cuma

Saat  :

19:00

Yer    :

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası