ODAMIZ TOBB’UN 70. MALİ GENEL KURULUNA KATILDI

TOBB 70. Mali Genel Kuruluna Odamız Meclis Başkanı Fevzi Yüncü, Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Dirik, Yönetim Kurulu Üyes

TOBB 70. Mali Genel Kuruluna Odamız Meclis Başkanı Fevzi Yüncü, Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Dirik, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cantekin ve Genel Sekreter Mehmet Sesli katıldı.

22 Mayıs 2014 Perşembe günü yapılan genel kurul Soma ‘da yaşanan felaket için yapılan saygı duruşuyla başladı. Genel Kurul’da konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektörün gelecekten umutlu olduğunu ifade ederken, yeni bir büyüme modeli ve yeni yapısal reformlara ihtiyaç olduğunu söyledi.

Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde (ETÜ) gerçekleştirilen TOBB 70. Genel Kurulu’na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, bakanlar, delegeler ve misafirler katıldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Genel Kurul konuşmasına Soma’da yaşanan felaket nedeniyle duyduğu acıyı ifade ederek başladı. Soma’da hayatını kaybeden işçilerin aileleri için başlattıkları yardım kampanyasını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, bütün iş dünyasını bir kez daha destek olmaya çağırdı. Geride bıraktığımız 2013 yılına bakıldığında özel sektör olarak, gelecek için umut veren bir tablo gördüklerini belirten Hisarcıklıoğlu,”Hayalleri hep birlikte gerçek yapacağız” diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.