TOBB / İSTANBUL TİCARET ODASI BOSNA HERSEK 6.TÜRK ÜRÜNLERİ FUARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’dan Odamıza gönderilen yazıda;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’dan Odamıza gönderilen yazıda;


İstanbul Ticaret Odası tarafından 1999 yılından itibaren hedeflenen bölgelerin ekonomi merkezlerinde Türk Ürünler Fuarları gerçekleştirilmekte olduğu, Söz konusu fuarlar zincirinde ayrı bir öneme sahip olan Bosna Hersek’e 2003, 2005, 2007, 2009, 2012 yıllarında İstanbul Ticaret Odasınca 5 defa Türk Ürünleri Fuarı düzenlenmiş olduğu belirtilmektedir.


Bu kapsamda, Bosna Hersek 6. Türk Ürünleri Fuarı’nın 14-17 Mayıs 2015 tarihlerinde, Saraybosna İş Forumu ile eş zamanlı olarak, Saraybosna’da gerçekleştirileceği bildirilmektedir.


Ayrıca, Saraybosna İş Forumu’nun uluslararası katılımcıları ile Bosna Hersek 6. Türk Ürünleri Fuarı iştirakçileri arasında ikili görüşme organizasyonları da düzenleneceği ifade edilmektedir.


Sözkonusu fuara, 12 m2’lik stand ile katılım bedeli 3312 Euro olup, katılım bedeline stand inşaatı, nakliye, gümrük, sigorta, aydınlatma, yurtdışı tanıtım hizmetleri ve profesyonel ikili görüşmelerin düzenlenmesi de dahildir. Aynı zamanda fuar T.C. Ekonomi Bakanlığı devlet desteği kapsamında olup, toplam katılım bedelinin  ve bir firmadan iki temsilcinin ekonomi sınıfı uçak biletinin %50’sinin geri ödeme işlemleri İstanbul Ticaret Odası tarafından takip edilecektir.


Sözkonusu fuara katılım için, ekteki katılım sözleşmesinin doldurularak, İstanbul Ticaret Odası ile irtibata geçilmesi (Tel: 0212 455 61 11 – sibel.tayanc@ito.org.tr / aylin.odabas@ito.org.tr) gerekmektedir.