YALTSO’ DA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Isparta Çalışma Ve İş kurumu İle Yalvaç Ticaret Ve Sanayi Odası işbirliğinde, kişilerin kendi işlerini kurmaya yardımcı olmak amacıyla Yalvaç Merkezde 2017 Ağustos Ayı içerisinde Temel Seviye Girişimcilik Eğitimi düzenlenmesi planlanmaktadır.

Girişimcilik Eğitimi Programında,  kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına, iş fikri geliştirmesinin öğretildiği derslerde, iş kurma süreçleri, pazar bulma, finansal planlama ve yönetim, üretim planı, insan kaynakları yönetimi, markalaşma ve marka yönetimi eğitimleri verilecek.

 

Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerler, yapacakları iş için toplam 50.000 TL hibe alma imkanı elde edecekler. Destek miktarlarına göre, işyeri açacak olan girişimcilerin harcadıkları masraflarının erkeklerde %60’ ı, bayan, engelli, şehit ve gazi yakınlarına ise % 80’ inin geri ödemesiz olacak şekilde desteklenebilecektir. Ayrıca eğitimi tamamlayan girişimci makine ve teçhizat alımlarında 100.000 TL faizsiz kredi kullanma imkânını yakalamış olacak.

 
Odamızın ve İşkur’un işbirliği ile ücretsiz olarak sağlanacak bu kurs imkanından yararlanmak isteyen kişiler Odamıza müracaat ederek Girişimcilik Eğitimi başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

 

Ayrıntılı bilgi için Yalvaç TSO;

 

Tel: 246 441 3374 Kosgeb Dahili No:16

 

 

EĞİTİME KATILIM ŞARTLARI

·         İşkur’a kayıtlı olmak

·         18 yaşını tamamlamış olmak

·         Girişimcilik programından daha önce yararlanmamış olmak

·         Eğitime katılan kursiyerlere uygulamalı girişimcilik eğitimi katılma belgesi verilecektir.

Kamuoyuna önemle duyurulur.

 

YALTSO YÖNETİM KURULU