TOBB- FGCCC; TÜRKİYE - KİK FORUMU

Söz konusu Forum’a, Bahreyn Başbakanı Şeyh Khalifa bin Salman Al Khalifa, KİK Genel Sekreteri Sn. Abdul Latif bin Rashid Al Zayani, 

Sayın Üyemiz,


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bahreyn Başbakanı Şeyh Khalifa himayelerinde, TOBB ve Körfez İşbirliği Konseyi Odaları Federasyonu (FGCCC) koordinasyonunda, Bahreyn Ticaret ve Sanayi Odaları (BCCI) işbirliğinde, Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) desteğiyle, “TOBB- FGCCC; Türkiye – KİK Forumu”nun, 01 – 02 Kasım 2016 tarihinde, Bahreyn’de düzenleneceği bildirilmiştir.


Türkiye ve KİK ülkeleri Bakanları, Körfez ülkeleri Oda Başkanları’nın katılımlarının beklendiği ifade edilmiştir. Ayrıca, KİK üyesi olan Bahreyn, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar ve Oman iş ve finans çevrelerinden yaklaşık 500 kişilik geniş katılım beklenen Forum’a, Türkiye’den muhtelif sektörlerden oluşan özel sektör heyeti ile iştirak edilmesinin planlandığı belirtilmiştir.


Forum kapsamında, altyapı, mega projeler, teknik müşavirlik, tarım, gıda güvenliği, yenilenebilir enerji, petrol ve gaz sektörü, karşılıklı işbirliği imkanları, şirket kurma koşulları ve kadın girişimciliği gibi konuların ele alınacağı açıklanmıştır.


Söz konusu ziyaret ile ilgili taslak program ve katılım şartlarının bilahare duyurulacağı belirtilmiştir.


Bilgilerinize sunarız,